Jaki standard izolacyjności termiczno-akustycznej gwarantuje pianka PUR?
Pianka PUR to substancja od lat ciesząca się popularnością i stosowana niemal przy wszystkich rodzajach prac izolacyjnych. To materiał prosty w użyciu i charakteryzujący się najwyższą trwałością oraz odpornością na różne niesprzyjające przestrzeniom izolowanym czynniki. Jak dużą skutecznością w kwestiach izolacji termiczno-akustycznych wykazuje pianka PUR?
Czym jest pianka PUR?
Pianka PUR nazywana także pianką PU lub po prostu poliuretanem, stosowana powszechnie w dzisiejszych czasach, powstała na drodze udoskonalenia natryskowej, półsztywnej piany poliuretanowej, używanej w latach 50. poprzedniego wieku. Jest to wysokiej klasy polimer, który wytwarzany jest poprzez łączenie dwóch kluczowych składników: izocyjanianu i poliolu. W wyniku tego procesu powstaje charakterystyczna piana, która zaaplikowana na dane podłoże lub materiał wytwarza solidną warstwę o doskonałych właściwościach izolacyjnych. Profesjonalne usługi z zakresu wykonywania termoizolacji z wykorzystaniem najwyższej jakości pianki PUR oferuje przedsiębiorstwo handlowo-usługowe PIAN-PUR.
Cechy i właściwości pianki PUR
Struktura izolacji utworzonej za pomocą pianki PUR jest bardzo trwała oraz odporna na czynniki chemiczne i środowiskowe. To jedyny izolator nienasiąkliwy i wykazujący parametry fizyczne, które z biegiem czasu nie ulegają zmianie. Poliuretan charakteryzuje się utrzymywaniem najwyższych standardów izolacji termicznej i akustycznej, co zawdzięcza procesowi produkcji. Podczas wytwarzania tej substancji eliminowane są tzw. mostki termiczne, które obecne w innego typu izolatorach, stanowią ich słabą stronę. Zastosowanie odpowiedniej grubości tkanki PUR wyklucza także powstawanie tzw. punktu rosy, czyli temperatury danego materiału lub elementu, przy której powietrze ulega skropleniu.
Zastosowanie pianki PUR
Ze względu na bardzo wysokie standardy izolacji termiczno - akustycznej, jakie wykazuje pianka PUR, znajduje zastosowanie w budownictwie (wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków). Poliuretan świetnie nadaje się również do wyciszania i wygłuszania pomieszczeń. Dzięki całkowitej obojętności chemicznej, bezwonności i nietoksyczności wykorzystywany jest także w przemyśle spożywczym przy przechowywaniu owoców i warzyw, gdzie utrzymuje stałe warunki chłodnicze. Ocieplanie pianką hal magazynowych oraz obiektów hodowlanych wpływa korzystnie na szczelność i warunki produkcji. Dzięki temu możliwe staje się częściowe obniżenie kosztów oraz strat.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana